Iniciatyva savivaldybėms

,,Iniciatyva savivaldybėms“

 

               Lietuvoje yra pastebimas ankstyvojo pasitraukimo iš švietimo sistemos rodiklio atotrūkis tarp miesto ir kaimo, tarp skirtingų mokyklų tame pačiame mieste. Tam tikruose Lietuvos regionuose šis rodiklis viršija Europos Sąjungos nustatytus reikalavimus šalims. Be to, asmenys nebaigę bendrojo ugdymo programos ir neįgiję išsilavinimo su laiku neranda darbo savo šalyje, todėl tampa našta valstybei arba emigruoja į svečiąsias šalis, t.y. kuria savąjį profesinį gyvenimą dirbdami nekvalifikuotą ir sunkų darbą. Dažnai ankstyvojo iškritimo iš švietimo sistemos priežastimi tampa žema mokinių motyvacija mokytis, patiriama mokymosi nesėkmė, kas sąlygoja žemus pasiekimus ir (ar) ankstyvąjį pasitraukimą iš švietimo sistemos. Mokytojų, karjeros specialistų ir visos mokyklos bendruomenės, taip pat tėvų įtaka mokinių motyvacijos, o kartu ir pasiekimų pokyčiams yra akivaizdi. Todėl naujoviškos mokymosi aplinkos kūrimas, mokytojų tobulėjimas, mokyklos bendruomenės aktyvus dalyvavimas nacionalinėse ir tarptautinėse iniciatyvose, karjeros konsultantų aktyvus darbas padedant jaunam žmogui susidėlioti savo ateities viziją ir tolesnį mokymosi kelią, bei tikslingas tėvų dalyvavimas mokyklos gyvenime gali prisidėti prie ankstyvojo pasitraukimo iš švietimo sistemos rodiklio mažinimo probleminiuose regionuose/mokyklose. Pačios mokyklos progresas, naujoviškų mokymosi metodų taikymas ir įdomios, kūrybiškumą skatinančios mokymosi aplinkos kūrimas, bendradarbiavimas su kitomis Lietuvos ir užsienio mokyklomis, noras dalintis gerąja patirtimi ir mokytis iš pažangesnių už save – būtinos sąlygos šiuolaikinei mokyklai, kurios siekis yra išugdyti asmenį, pasiruošusį savarankiškai planuoti savo profesinį ir asmeninį gyvenimą, gebantį tinkamai ir lanksčiai reaguoti į darbo rinkos pokyčius, bei siekiantį nuolat mokytis.

               Siekiant atliepti aukščiau prašytą problematiką Švietimo ir mokslo ministerija bendradarbiaujant su Švietimo mainų paramos fondu (įgyvendinant ,,Euroguidance“ ir ,,eTwining“ projektus) 2015 m. pabaigoje paskelbė projektą ,,Iniciatyva savivaldybėms“, kurio pagrindinis tikslas yra suteikti ekspertinę, metodinę ir kitą pagalbą atrinktai savivaldybei ir jos pasiūlytoms mokykloms. Pagal patiektą medžiagą ir argumentus atrinkta – Kupiškio rajono savivaldybė. Pagrindiniai pasirinkimo argumentai – mokinių, gaunančių nemokamą maitinimą didesnis procentas (83 proc. atskirose mokyklose), didesnis praleistų pamokų skaičius, tenkantis vienam mokiniui, didesnis mokinių su specialiais ugdymosi poreikiais skaičius pasiūlytose mokyklose, standartizuotų testų (4-kų ir 8-kų) rezultatai žemesni nei šalies vidurkis, mokinių ir mokytojų santykis yra toks, kad galima būtų pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Penkios Kupiškio rajono mokyklos: Salamiesčio pagrindinės mokyklos skyrius Antašavos mokykla-daugiafunkcis centras, Noriūnų Jono Černiaus, Skapiškio, Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla ir Subačiaus gimnazija pasiryžo keistis ir tobulinti savo veiklą bei ugdymo procesą siekiant pagerinti mokinių mokymosi motyvaciją bei pasiekimus.

                     Projektas bus vykdomas 2016-2018 m. Projekto koordinatorė – Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė Ieva Mizgeraitė-Mažulė. Projekte ,,Iniciatyva savivaldybėms“ dirba Lietuvos mokyklų vadovai, ekspertai: Tomas Lagūnavičius – Kauno jaunimo mokyklos direktorius, psichologas, Vaidas Bacys – Šiaulių r. Aukštelkės mokyklos direktorius, Natalija Kaunickienė – Šiaulių m. Salduvės progimnazijos direktorė,   eTwining ambasadoriai, psichologai, kiti specialistai, nagrinėjantys žemų mokinių pasiekimų priežastis, konkrečiai šioms mokyklos, atsižvelgę į kiekvienos situaciją, teikia metodinę pagalbą, siūlo pagalbos būdus.

                 Kiekvienų metų ketvirčio pabaigoje organizuojami siektinų tikslų mokyklose aptarimai ir įvertinimai.

Informaciją atnaujino: www redaktorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2018-01-16 13:43
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“