Kaip taisyklingai sudaryti ir rašyti seniūnaitijų pavadinimus
Kaip taisyklingai sudaryti ir rašyti seniūnaitijų pavadinimus
Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų gyvenamųjų vietovių ar jų dalių yra sudaromos seniūnaitijos, o seniūnaitijų gyventojai renka gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovus – seniūnaičius. Pagal įstatymą gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymas (sugrupavimas) į seniūnaitijas yra išimtinė savivaldybės tarybos kompetencija. Seniūnaitijų sudarymo projektą paprastai rengia seniūnas arba savivaldybės administracija, jos direktoriaus teikimu tvirtina savivaldybės taryba. Savivaldybių rengiami projektai derinami su savivaldybių kalbos tvarkytojais.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija 2012 m. vasario 2 d. priėmė protokolinį nutarimą Nr. PN-1 „Dėl rekomendacijos „Dėl seniūnaitijų pavadinimų sudarymo ir rašymo“.
Rašant seniūnaitijų pavadinimus, kabutės nevartotinos. Pavadinimai nedaromi iš bendrinei kalbai neteiktinų žodžių. Jį rekomenduojama sudaryti su gausiausios ar reikšmingiausios gyvenamosios vietos vardu. Retais atvejais, kai seniūnaitija apima 2 gyvenamųjų vietovių pavadinimus, gali būti sudaromas iš jų vardų, sujungtų jungtuku ir (arba) brūkšniu (–). Žodis seniūnaitija nevartotinas seniūnaičio pareigų pavadinime, pvz., Naivių seniūnaitis (ne Naivių seniūnaitijos seniūnaitis).