Mero potvarkiai ir administracijos direktoriaus įsakymai

DĖL VALSTYBINIŲ IR SAVIVALDYBIŲ KULTŪROS ĮSTAIGŲ VADOVŲ

Projektas Nr. TSP-173


KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

DĖL VALSTYBINIŲ IR SAVIVALDYBIŲ KULTŪROS ĮSTAIGŲ VADOVŲ
PRIĖMIMO Į PAREIGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

2007 m. Nr. TS-
Kupiškis


Vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832;  2005, Nr. 57-1941) 49 straipsniu,  Kupiškio rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:
Patvirtinti Valstybinių ir savivaldybių kultūros įstaigų vadovų priėmimo į pareigas tvarkos aprašą (pridedama).

Savivaldybės meras    

Parengė
Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas

Rimantas Jocius     
Savivaldybės administracijos
vyr. specialistė (teisininkė)

Vida Mičiūdienė

Kanceliarijos skyriaus specialistė

Stasė Krestovienė
__________________
PATVIRTINTA
Kupiškio rajono savivaldybės tarybos
2007 m. birželio   d. sprendimu Nr.TS-

VALSTYBINIŲ IR SAVIVALDYBIŲ KULTŪROS  ĮSTAIGŲ VADOVŲ
PRIĖMIMO Į PAREIGAS TVARKOS APRAŠAS

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Valstybinių ir savivaldybių kultūros įstaigų vadovų priėmimo į pareigas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja valstybinių ir savivaldybių kultūros įstaigų vadovų (toliau – įstaigų vadovų) priėmimą į pareigas atviro konkurso būdu tvarką.
2. Šiame Apraše vartojama sąvoka „pretendentas” – asmuo, siekiantis užimti įstaigos vadovo pareigas.
II. REIKALAVIMAI PRETENDENTUI

3. Pretendentui taikomi reikalavimai:
3.1. lietuvių kalbos mokėjimas pagal Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo nustatytus reikalavimus;
3.2. aukštasis išsilavinimas;
3.3. ne mažesnis kaip 3 metų darbo stažas kultūros įstaigose;
3.4. pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos” reikalavimus į įstaigos vadovo pareigybę negali pretenduoti asmenys: buvę SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) kadriniai darbuotojai;
3.5. žinoti (išmanyti) įstaigos pagrindinės veiklos organizavimą, biudžetinių įstaigų finansavimo tvarką, darbo teisinius santykius, kuriuos reglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymai, Vyriausybės nutarimai, kultūros ministro įsakymai ir kiti teisės aktai.
4. Pretendento privalumai:
4.1. vadybinio darbo patirtis;
4.2. baigtos magistrantūrinės vadybos studijos;
4.3. išklausytos vadybos kvalifikacijos tobulinimo programos;
4.4. užsienio kalbų mokėjimas;
4.5. darbo kompiuteriu pagrindai;
4.6. dokumentų rengimo ir įforminimo įgūdžiai;
4.7. projektinio darbo patirtis.

III. ATVIRO KONKURSO ORGANIZAVIMAS

5. Įstaigų vadovai priimami į pareigas atviro konkurso būdu.
6. Už konkursų organizavimą ir šios Aprašo nuostatų laikymąsi atsakingas institucijos vadovas, kuriam naujai skiriamas įstaigos vadovas yra atskaitingas.
7. Konkursas skelbiamas:
7.1. esant laisvai įstaigos vadovo vietai;
7.2. pasibaigus įstaigos vadovo kadencijai.
8. Įstaigos vadovui pavaduoti konkursas neskelbiamas.
9. Atsilaisvinus įstaigos vadovo darbo vietai konkursas skelbiamas ne vėliau kaip per mėnesį.
10. Savivaldybės įstaigos vadovo pareigoms eiti konkursas skelbiamas vietinėje spaudoje ne vėliau kaip prieš mėnesį iki pretendentų atrankos.
11. Skelbime nurodomas įstaigos pavadinimas, pareigybės pavadinimas, pareiginės algos koeficientas, būtinas išsilavinimas, reikalavimai pretendentams, kur ir iki kada priimami prašymai dalyvauti konkurse ir šio Aprašo 12 punkte nurodyti dokumentai. Skelbime nurodomi telefonų numeriai pasiteirauti ir kita reikalinga informacija.
12. Pretendentai turi pateikti šiuos dokumentus:
12.1. prašymą dalyvauti konkurse;
12.2. gyvenimo aprašymą;
12.3. asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir jo kopiją;
12.4. išsilavinimą liudijantį dokumentą ir jo kopiją;
12.5. valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą ir jo kopiją;
12.6. veiklos programą;
12.7. asmeninių privalumų sąrašą, kuriame pretendentas laisva forma nurodo savo gebėjimus ir dalykines savybes;
12.8. rekomendaciją (-as).
13. Pretendentai asmeniškai pristato dokumentus konkurso organizatoriams (Kultūros ir švietimo skyriui). Organizacinį darbą iki konkurso atlieka Kultūros ir švietimo skyriaus specialistas ar kitas įgaliotas asmuo.
14. Pretendentai (jų pateikti dokumentai) registruojami Pretendentų registracijos žurnale, kuriame įrašomas pretendento vardas, pavardė, išvardijami pateikti dokumentai ir jų priėmimo data. Po registracijos įrašu pasirašo pretendentas ir dokumentus priėmęs asmuo.
15. Iki konkurso Kultūros ir švietimo skyriaus specialistas ar kitas įgaliotas asmuo peržiūri pretendentų dokumentus. Pretendentai, atitinkantys reikalavimus, kviečiami į konkurso atrankos komisijos (toliau – komisijos) posėdį. Pretendentai, kurie neatitinka reikalavimų, į komisijos posėdį nekviečiami. Apie tai jie informuojami raštu, nurodant priežastis.
16. Komisija skiriama Savivaldybės mero potvarkiu. Komisiją sudaro komisijos pirmininkas ir 4 nariai. Komisijos nariais negali būti asmenys, kuriuos su pretendentu sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (pretendentų tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai). Asmuo, paskirtas komisijos nariu, apie šių aplinkybių buvimą privalo pranešti komisijos pirmininkui. Toks komisijos narys turi būti pakeistas kitu asmeniu.
17. Komisijos sudėtis:
17.1. Savivaldybės organizuojamo konkurso komisijos sudėtis: komisijos pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktorius arba kitas mero įgaliotas asmuo (Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas arba specialistas), nariai – Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas (specialistas), apskrities viršininko įgaliotas asmuo (Kultūros, sporto ir turizmo tarnybos vadovas), įstaigos, į kurios vadovo pareigas organizuojamas konkursas, tarybos atstovas ir Kultūros ministerijos įgaliotas asmuo.
18. Konkursas laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvavo visi komisijos nariai. Vieno iš pretendentų neatvykimas į konkursą negali būti konkurso atidėjimo priežastis.
19. Konkurso komisija vertina:
19.1. pretendento veiklos programą;
19.2. pokalbio būdu pretendento supratimą apie įstaigos, kuriuos vadovu jis nori būti paskirtas, paskirtį, tikslus, veiklos organizavimo ypatumus.
20. pretendentas atsako į testo klausimus. Testą rengia institucija, organizuojanti konkursą. Testą sudaro 50 klausimų iš įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių kultūros įstaigos veiklą. Jam atlikti skiriama 1 valanda.
21. Pretendento veiklos programą, pokalbį ir testą (kiekvieną atskirai) komisijos nariai vertina raštu nuo 1 iki 10 balų. Vertinimo balai sumuojami.
22. Jeigu nė vienas pretendentas nesurenka daugiau nei pusės maksimalios balų sumos, konkursas skelbiamas iš naujo. Pretendentams surinkus vienodą balų skaičių, vertinami jų privalumai ir papildomo pokalbio metu pretendentai turi pakomentuoti, kaip spręstų konkrečias praktinės kultūros įstaigos veiklos situacijas.
23. Konkursas prasideda ir baigiasi tą pačią dieną. Komisijos nariai pasirašo konkurso posėdžio protokolą.
24. Pretendentai su rezultatais supažindinami iš karto pasibaigus konkursui. Jie pasirašo konkurso protokole.
25. Jei asmuo, laimėjęs konkursą, dėl kokių nors priežasčių atsisako užimti vadovo vietą, institucijos, organizavusios konkursą, vadovas sprendžia, ar siūlyti šią darbo vietą užimti antrajam pretendentui (pagal surinktų balų skaičių), ar skelbti konkursą iš naujo.
IV. APELIACIJA

26. Konkursas laikomas neteisėtu, jei jį organizuojant buvo pažeistas šis Aprašas.
27. Nustatęs konkurso tvarkos, konkurso komisijos darbo pažeidimus, komisijos narys privalo ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po viešo konkurso juos apskųsti Savivaldybės merui. Meras turi teisę sustabdyti konkurso rezultatų įsigaliojimą ir sudaryti komisiją pažeidimams ištirti. Skundas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Esant pažeidimų, ministras, vadovaudamasis komisijos išvadomis, siūlo institucijos, organizavusios konkursą, vadovui panaikinti komisijos sprendimą ir skelbti konkursą iš naujo.
28. Pretendentai, nepatenkinti komisijos sprendimu, turi teisę šį sprendimą apskųsti raštu institucijos, organizavusios konkursą, vadovui ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po konkurso. Skundas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Nustačius įstatymų, šio Aprašo pažeidimų, institucijos vadovas įsakymu (potvarkiu) panaikina komisijos sprendimą ir konkursą skelbia iš naujo.
29. Konkurso rezultatai gali būti apskųsti Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

30. Jei konkursas buvo organizuotas nepažeidžiant šio Aprašo komisijos sprendimai dėl konkurso laimėtojo valstybės tarnautojui, turinčiam teisę skirti pretendentą į įstaigos vadovo pareigas, yra privalomi.
31. Darbo sutartis su laimėjusiu konkursą asmeniu sudaroma:
31.1. ne anksčiau kaip po 3 darbo dienų, komisijos sprendimo apskundimo terminui pasibaigus;
31.2. komisijos nariui ar konkurse dalyvavusiam pretendentui apskundus komisijos sprendimą – skundo tyrimui pasibaigus;
31.3. kai konkursą laimėjęs asmuo išlaiko egzaminą ir pateikia nustatytos formos pažymėjimą, patvirtinantį jo kompetenciją žmonių saugos darbe klausimais.

______________

 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“