Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus aikštė

Priėmimas į darbą            

Atviri duomenys                
Teisinė pagalba                

Rinkliava už atliekas             

Viešieji pirkimai              

Užimtumo informacija                  
Kupiškio rajonas                 
Seniūnijos                             

Nuorodos                     

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji

Mero potvarkiai ir administracijos direktoriaus įsakymai

DĖL KUPIŠKIO RAJONO GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ BENDRUOMENIŲ ATSTOVŲ

Projektas Nr. TSP-171

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 SPRENDIMAS
DĖL KUPIŠKIO RAJONO GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ BENDRUOMENIŲ ATSTOVŲ
RINKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

2007 m.  Nr. TS-
Kupiškis


                Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., Nr. 1994,     Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832; 2004, Nr. 4-33) 11 straipsnio 2 dalimi ir 32 straipsnio 2 dalimi, Kupiškio rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:
               1. Patvirtinti Kupiškio rajono gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovų rinkimo tvarkos aprašą (pridedama).
              2. Paskirti seniūnijų seniūnus atsakingais už šio sprendimo vykdymą. 
              3. Pripažinti netekusiu galios Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2005 m. rugsėjo   29 d. sprendimą Nr.TS-195 ,,Dėl Kupiškio rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovų išrinkimo tvarkos”.
             4. Šis sprendimas įsigalioja kitą dieną po paskelbimo spaudoje.

Savivaldybės meras                                                                                                      


Parengė
Savivaldybės administracijos
vyr. specialistė (teisininkė)

Vida Mičiūdienė

Kanceliarijos skyriaus specialistė

Stasė Krestovienė

________________________

PATVIRTINTA
Kupiškio rajono savivaldybės tarybos
2007 m. birželio     d. sprendimu Nr.TS-
 

KUPIŠKIO RAJONO GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ BENDRUOMENIŲ ATSTOVŲ  RINKIMO TVARKOS APRAŠAS

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

               1. Kupiškio rajono gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovų rinkimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja pasirengimą Kupiškio rajono gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovų rinkimui, jo organizavimo ir vedimo tvarką, atstovų teises ir pareigas.
               2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832), Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu (Žin., 1994, Nr. 60-1183).

II. BENDRUOMENĖS ATSTOVŲ RINKIMAS
  
               2. Gyvenamosios vietovės ar kelių gyvenamųjų vietovių – kaimo ar kelių kaimų, miesto arba miestelio (toliau – gyvenamosios vietovės) bendruomenės gyventojai turi teisę išsirinkti bendruomenės atstovą (-ę) ar atstovus (toliau – atstovas), kurio pagrindinis uždavinys  – rūpintis bendruomenės interesais ir atstovauti bendruomenei seniūnijoje (seniūnijos taryboje), prireikus – ir Savivaldybės institucijose bei Savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose, taip pat supažindinti seniūnijos, kuriai priskirta bendruomenės teritorija, seniūną apie viešus bendruomenės reikalus.
                3. Iniciatyvos teisę teikti pasiūlymą dėl gyvenamosios vietovės atstovo rinkimo reikalingumo ir dėl su rinkimu susijusių organizacinių klausimų sprendimo turi kiekvienas tos gyvenamosios vietovės nuolatinis pilnametis, turintis rinkimų teisę, gyventojas ar organizacijos, įsteigtos pagal Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymą (ar pagal galiojusį Lietuvos Respublikos visuomeninių organizacijų įstatymą), kurių veiklos teritorija apima tos gyvenamosios vietovės teritoriją. Iniciatyvos teise sušaukti gyvenamosios vietovės gyventojų susirinkimą ir aptarti atstovų rinkimo klausimus turi seniūnijos, kurios teritorijoje yra ta gyvenamoji vietovė, seniūnas.
                4. Iniciatyvos teisę teikti pasiūlymą dėl gyvenamosios vietovės atstovo rinkimo turintis asmuo ar organizacija (toliau – iniciatorius) savo raštišką pasiūlymą 3 punkte nurodytu klausimu pateikia seniūnijos, kuriai priskirta atitinkama gyvenamoji vietovė, seniūnui. Pasiūlyme turi buti nurodyti šie rekvizitai: iniciatoriaus vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamoji vietovė, gyvenamoji vieta, telefono numeris; jei siūlymą pateikia organizacija – pavadinimas, kodas, buveinės adresas, nurodomi įgalioti atstovauti organizaciją sprendžiant atstovo išrinkimo klausimus asmenys, nurodoma informacija, kaip su jais susisiekti. Prašyme nurodoma seniūnija, kuriai paduodamas pasiūlymas, išdėstoma, dėl ko teikiamas pasiūlymas. Pasiūlyme gali būti pasisakyta apie tai, kada, kokioje vietoje pageidaujama, kad būtų renkamas atstovas, bei dėl kitų, iniciatoriaus manymu, reikalingų dalykų. Kiekvienas pasiūlymas turi buti iniciatoriaus ar jo įalioto asmens pasirašytas. Organizacija kartu su pasiūlymu turi pateikti patvirtintas registracijos pažymėjimo ir įstatų kopijas.
                5. Seniūnas, gavęs pasiūlymą dėl atstovo rinkimo, įvertina, ar pateikti visi reikalingi dokumentai ir ar pasiūlyme nurodyti visi reikalingi rekvizitai. Nustatęs, kad pateikti ne visi reikalingi dokumentai ar pasiūlyme nurodyti ne visi rekvizitai, grąžina pasiūlymą iniciatoriui pataisyti ar papildyti ir prašo pateikti reikalingus dokumentus. Seniūnas, išnagrinėjęs pateiktus dokumentus, ne vėliau kaip per 15 dienų nuo tinkamai įforminto pasiūlymo ir visų reikalingų dokumentų pateikimo išsprendžia klausimą dėl gyvenamosios vietovės atstovo rinkimo organizavimo ir  nustato, kur ir kada atstovas bus renkamas ir kitus organizacinius klausimus.
                  6. Seniūnas ne vėliau kaip likus 20 dienų iki atstovo rinkimo dienos viešai (seniūnijos skelbimų lentoje, atitinkamos gyvenamosios vietovės skelbimų lentoje) informuoja atitinkamos gyvenamosios vietovės gyventojus apie tai, kur ir kada bus renkamas atstovas, kokia tvarka bus balsuojama, nurodo, kur ir kada gyventojai gali kreiptis, norėdami gauti informaciją, susijusią su atstovo rinkimu, jo įgaliojimais ir kitais jiems rūpimais klausimais, susijusiais su atstovo  rinkimu.
                 7. Renkant atstovą turi teisę dalyvauti visi gyvenamosios vietovės bendruomenės pilnamečiai gyventojai, atitinkantys šio Aprašo 3 punkte išdėstytus reikalavimus, pateikę asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
           Bendruomenės atstovų skaičius gyvenamojoje vietovėje priklauso nuo visų bendruomenės pilnamečių gyventojų skaičiaus: iki 100 – 1 atstovas, nuo 100 iki 500 – 2, nuo 500 iki 1000 – 3, daugiau kaip 1000 – 4.
           Kandidatus į atstovus turi teisę siūlyti visi 3 punkte nurodyti asmenys, organizacijos. Kandidatai turi išreikšti savo sutikimą ar nesutikimą su galimybe būti išrinktais atstovu. Atstovas  turi atitikti reikalavimus, nurodytus šio Aprašo 3 punkte.
                 8. Atstovas renkamas seniūno nustatytoje vietoje ir nustatytu laiku. Rinkimą vykdo ir prižiūri rinkimo vykdymo grupė (toliau – grupė), kurią sudaro ne mažiau kaip 3 asmenys (seniūnas, seniūnijos darbuotojas ir Kupiškio rajono savivaldybės administracijos atstovas). Atstovas  renkamas  atviru balsavimu. Rinkimas laikomas įvykusiu, jei susirinkime dalyvavo ne mažiau kaip 10 proc. atitinkamos gyvenamosios vietos gyventojų.  Atstovu išrenkamas kandidatas, surinkęs daugiausia balsų. Jei renkami keli atstovai, laimi tie kandidatai, kurie surenka daugiausia balsų.
                   9. Seniūnijos seniūnas ir jo įgaliotas asmuo susirinkime dalyvauja be balsavimo teisės, išskyrus atvejus, kai seniūnas ir jo įgaliotas asmuo dalyvauja savo gyvenamosios vietos bendruomenės susirinkime. Seniūnas arba jo įgaliotas asmuo negali būti renkamas bendruomenės atstovu.
                   10. Renkant atstovą  rašomas protokolas, kuriame fiksuojama rinkimo eiga (apie tai, ar dalyvaujantys balsavime gyventojai pateikė dokumentus, įrodančius jų tapatybę 4 punkte nurodytus duomenis, ar visi gali dalyvauti balsavime, rinkimo vykdymo grupės sudėtis, kandidatų siūlymas, jų sutikimas ar nesutikimas būti kandidatais, jų pasisakymai, pareikštos nuomonės, klausimo balsuoti teikimas, balsavimo rezultatai, rinkimo rezultatų apskundimo tvarkos išaiškinimas ir kt.). Protokolą pasirašo  pirmininkas ir asmuo, rašęs protokolą.
                   11. Protokolo lapai numeruojami ir prie jo pridedami raštiški išrinktų bendruomenės atstovų sutikimai atstovauti bendruomenei.                 
                   12. Atstovas renkamas 4 metams.
                   13. Atstovas savo įgaliojimų netenka prieš laiką, kai pateikia atsistatydinimo pareiškimą, išvyksta gyventi į kitą gyvenamąją vietą arba yra atšaukiamas ji išrinkusios bendruomenės susirinkimo sprendimu.
                    14. Nepasitikėjimą atstovu gali pareikšti ne mažiau kaip 5 atitinkamos gyvenamosios vietovės bendruomenės gyventojai. Nepasitikėjimo pareiškimas pateikiamas ta pačia tvarka, kuri nustatyta renkant atstovą.
                    15. Atitinkamos gyvenamosios vietovės gyventojų bendruomenės susirinkimui balsavus dėl atstovo atšaukimo, to paties susirinkimo metu renkamas naujas atstovas.

III. BENDRUOMENĖS ATSTOVO TEISĖS IR PAREIGOS

                     16. Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovas:
                     16.1. atstovauja bendruomenės interesams seniūnijose, Savivaldybės institucijose ir Savivaldybės veikiančiose valstybės įstaigose;
                     16.2. teikia atstovaujamos bendruomenės gyventojams informaciją apie Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos padalinių, kitų Savivaldybės administravimo subjektų funkcijas, darbo laiką ir darbo tvarką;
                     16.3. skatina bendruomenę prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją (kelius, gatves, aikšteles, kapines ir kitus infrastruktūros objektus), plėtoti bei organizuoti kultūrinį ir sportinį gyvenimą;
                       16.4. prireikus organizuoja gyventojų apklausas ir susitikimus su Savivaldybės tarybos nariais, seniūnu, Savivaldybės administracijos direktoriumi arba jo įgaliotu atstovu, kitais Savivaldybės bei valstybės institucijų atstovais;
                        17. Bendruomenės atstovas turi teisę gauti informaciją apie Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos ir jos struktūrinių padalinių, kitų Savivaldybės viešojo administravimo subjektų, apskrities viršininko administracijos ir jos padalinių, Vyriausybės atstovo funkcijas ir darbo laiką. Šią informaciją gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovui teikia seniūnijos, kuriai priskirta bendruomenės teritorija, seniūnas.  
                        18. Bendruomenės atstovas pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais.

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

                      19. Susirinkimų dokumentai saugomi seniūnijoje.
                      20. Techninę pagalbą ir informaciją renkant (atšaukiant) atstovą besikreipiantiems asmenims teikia seniūnija.
                                                             _____________________________________

 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“