Kupiškio rajono savivaldybė

Naujienos ir aktualijos

VTAS mobili komanda – pagalba krizę patiriančiai šeimai

2019-10-23

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistai Kupiškio rajono seniūnijų socialiniams darbuotojams, švietimo įstaigų socialiniams pedagogams, vaiko gerovės komisijų nariams ir kitiems specialistams pristatė tarnybos funkcijas, mobiliosios komandos teikiamas paslaugas šeimai, aptarė iškylančius klausimus.

Susitikimą iniciavo mobilios komandos specialistės, o joms talkino Kupiškio rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius Julius Panka.

„Svarbiausias mobilios komandos darbo tikslas – padėti krizę išgyvenančiai šeimai, kai nustatytas antras grėsmės vaikui lygis ir vaikas nebegyvena jam nesaugioje aplinkoje“, - pristatydama mobilios komandos specialistes sakė Panevėžio apskrities VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

Panevėžio apskrityje paslaugas teikiančioje mobilioje komandoje darbuojasi trys specialistės: psichologė Aura Svetikienė, socialinė darbuotoja Rasa Bložienė ir priklausomybės ligų specialistė Renata Karpovienė. Pasak darbuotojų, dažniausias mitas su kuriuo joms tenka susidurti, kad būtent mobilioji komanda reaguoja į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus. „Mes atvykstame į šeimą tada, kai nustatytas antrasis grėsmės vaikui lygis ir vaikas buvo paimtas iš nesaugios aplinkos, tada suaugusiems pagalbą ir teikia mobilioji komanda – psichologas, socialinis darbuotojas ir specialistas, dirbantis su turinčiais priklausomybių. Mūsų komanda su šeima intensyviai dirba 14 dienų ir tik po to sprendžiama, ar į ją gali grįžti vaikas“, - apie darbą pasakojo mobilios komandos socialinė darbuotoja Rasa Bložienė.

Kalbėdama apie darbo specifiką priklausomybės ligų specialistė Renata Karpovienė pabrėžė, kad dažnu atveju vaiko teisių pažeidimai įvyksta dėl alkoholio vartojimo, o dirbti su priklausomybę turinčiais asmenimis nėra lengva. „Nelengva motyvuoti, kad jie pasiryžtų reabilitacijai, todėl itin svarbu įvairiais būdais juos paskatinti dalyvauti reabilitacinėje programoje, užtikrinti pagalbos tęstinumo galimybes. Turime ir sėkmės atvejų, kai žmonės po reabilitacijos kardinaliai pakeičia gyvenimo būdą. Sveikstantiems nuo priklausomybių svarbus aplinkinių, artimųjų psichologinis palaikymas, pagalba“, - sakė R. Karpovienė.

„Pagrindinis vaiko teisių apsaugos specialistų ir mobilios komandos darbo tikslas - kad vaikai gyventų biologinėje šeimoje ir saugioje aplinkoje. Todėl, po krizės šeimoje, 14 dienų turime intensyviai dirbti su tėvais, kad šie priimtų pagalbą, norėtų keistis, koreguoti savo elgesį ir turime padėti šeimai gebėti tinkamai rūpintis vaiku, kad jam būtų saugu grįžti. Mūsų darbe labai svarbu, kad būtų pasirūpinta šeimos psichologine ir socialine gerove“, - sakė mobiliosios komandos psichologė Aura Svetikienė.

Mobilios komandos specialistės pasidžiaugė, kad po intensyvaus mobiliosios komandos darbo dalis iš tėvų paimtų vaikų grįžo į savo biologinę šeimą.

Viso šalyje šiuo metu veikia 12 mobilių komandų.

 

 

 

 

Aura Svetikienė

VVTAĮT Panevėžio apskr.

MK vyriausiasis specialistas (psichologas)

 

Nuotraukų autorė: Aura Svetikienė

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2019-10-23 16:58