Naujienos ir aktualijos

Nuo pirmadienio pradeda veikti kirpyklos, grožio paslaugoms - apribojimai

2020-04-24

Nuo pirmadienio, balandžio 27-osios, Lietuvoje pradedamos teikti plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugos. Rūpinantis klientų sveikata, tam tikrų grožio paslaugų kol kas nebus galima teikti.

Kirpyklose bus leidžiama kirpti plaukus, juos dažyti, šukuoti. Nagų salonuose bus galima atlikti manikiūro, gelinio lakavimo paslaugas ir kitaip gražinti nagus. Barzdų salonuose bus leidžiama kirpti barzdas. Tiesa, jų skusti kol kas nebus galima.

Naudotis soliariumais nebus galima, nes ten liečiamasi prie paviršių nevilkint rūbų.


Depiliacijos paslaugų taip pat nebus galima atlikti - nei vašku, nei kitais būdais, nes procedūrų metu liečiamasi prie kūno. Kol kas nebus galima atlikti ir jokių kosmetologinių veido procedūrų, pavyzdžiui, antakių, lūpų korekcijų, makiažų, permanentinių makiažų, blakstienų priauginimo ir daryti masažo.

 

Sprendimas riboti tam tikras grožio paslaugas priimtas atsižvelgus į specialistų rekomendacijas – ekspertų vertinimu, saugantis galimo užsikrėtimo, grožio salonuose nerekomenduojama liestis prie veido ir kūno odos kitiems, net ir dėvint apsaugos priemones.

 

Reikalavimai plaukų ir nagų priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms vykdant veiklą karantino laikotarpiu


  • Teikti paslaugas taip, kad vienam paslaugų vartotojui arba kitam lankytojui būtų skiriamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba vienu metu paslauga būtų teikiama ne daugiau kaipo vienam vartotojui.
  • Užtikrinti, kad tarp paslaugų teikėjų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.
  • Į paslaugos teikimo vietą įleisti tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvinčius vartotojus ir kitus lankytojus.
  • Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikti informaciją – paslaugų teikimo vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių susirgimų kaip, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, lėtinės kvėpavimo organų ligos, lėtinės inkstų ligos ir kitos. Laikytis vartotojų asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).
  • Paslaugas teikti tik dėvint vienkartines pirštines bei apsaugines kaukes ir apsauginius akinius arba apsaugines kaukes ir apsauginius veido skydelius.
  • Vienkartines pirštines ir vienkartines kaukes keisti, o apsauginius akinius ir apsauginius veido skydelius dezinfekuoti arba keisti po kiekvieno vartojimo.
  • Skatinti vartotojus atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
  • Sudaryti galimybę tinkamai vartotojų ir kitų lankytojų rankų higienai, dezinfekcijai – prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą.
  • Nevykti į darbą ir nedirbti turint viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
  • Nuolat stebėti savo ir kitų darbuotojų sveikatą.
  • Paslaugų teikimo vietoje (darbe) pasireiškus viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (karščiavimas 37,3 °C ir daugiau, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant nusišalinti nuo darbo, konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.
  • Pačiam paslaugų teikėjui sužinojus apie jam nustatytą COVID-19 ligą apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos, bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.
  • Nedirbti ir drausti paslaugų teikimo vietoje dirbti darbuotojams, priklausantiems rizikos grupei.
  • Laikytis griežtos rankų higienos: ne rečiau kaip kas 2 val. rankas plauti ir dezinfekuoti.
  • Paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau nei 1 kartą per valandą.
  • Nuolat dezinfekuoti paviršius, darbo įrankius.
  • Dezinfekcijai užtikrinti tarp vartotojų aptarnavimo turi būti ne mažesnis nei 15 min laikotarpis.

 

Dezinfekuoti patalpas ir darbo priemones patariama vadovaujantis SAM parengtomis rekomendacijomis.

 

Sveikatos apsaugos ministro - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

 
 
Informaciją atnaujino: Informacinės sistemos administratorius, www@kupiskis.lt
Informacija atnaujinta: 2020-04-24 14:49
 
 

      

ligonių kasa

jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą „Žinau viską“